Letecké opravovne Trenčín odovzdajú do Afganistanu ďalší vrtuľník po generálnej oprave

Letecké opravovne Trenčín sú pripravené odovzdať afganským vzdušným silám ďalší vrtuľník Mi-17 po generálnej oprave. Ide už o druhý vrtuľník, ktorý opravovali na základe kontraktu s agentúrou NSPA (NATO Support and Procurement Agency). Štátnu akciovú spoločnosť v Trenčíne dnes navštívil aj minister obrany SR Peter Gajdoš, aby sa osobne presvedčil o tom, ako je zmluva medzi LOTN a NSPA napĺňaná. 
 
„Môžem zhodnotiť, že práce prebiehajú plne v súlade so zmluvou. Chcem preto vyzdvihnúť odbornosť a profesionalitu všetkých zamestnancov Leteckých opravovní Trenčín. Potvrdzujú, že Slovensko má naozaj vynikajúcich expertov, vďaka ktorým sú naše podniky konkurencieschopné a dokážu sa uplatniť aj v medzinárodnom prostredí,“ zdôraznil minister obrany SR Peter Gajdoš. Zároveň sa dnes stretol aj so zamestnancami opravovní, pričom sa zaujímal najmä o ich celkovú spokojnosť, pracovné podmienky a  ich prípadné podnety na zlepšenie. 
 
Kontrakt na generálne opravy vrtuľníkov typu Mi-17V-5 získali Letecké opravovne Trenčín, a. s. ešte v roku 2016, a to vďaka úspechu vo verejnej medzinárodnej súťaži agentúry NSPA. Prvý vrtuľník po generálnej oprave odovzdal podnik v auguste 2018.

Autor: MO SR - KOd, Foto: MO SR - Jakub Neubauer - Dátum: 22.02.2019
Hodnotenie:
Čítanosť: 5669


Skočiť na hlavné menu


Skočiť na hlavné menu