Slovenskí vojaci dostali vyznamenanie od poľského prezidenta

Vysoké vyznamenanie udeľované prezidentom Poľskej republiky Andrzejom Dudom dnes získali dvaja príslušníci Ozbrojených síl Slovenskej republiky. Hviezdu Afganistanu si prevzali v Bratislave z rúk veľvyslanca Poľskej republiky Leszeka Soczewica.

Plukovník Rudolf Pástor a major Igor Červeň boli poľským vyznamenaním ocenení za vynikajúce plnenie úloh spolu s príslušníkmi poľského kontingentu počas pôsobenia v operácii Resolute Support v Afganistane.

Toto výnimočné ocenenie vyzdvihuje prácu všetkých slovenských vojakov v Afganistane,“ povedal náčelník Generálneho štábu Ozbrojených síl SR generál Milan Maxim počas slávnostného odovzdávania vyznamenaní v priestoroch Veľvyslanectva Poľskej republiky v Bratislave. „Bolo mi cťou slúžiť s poľskými vojakmi v tomto nebezpečnom priestore," poďakoval za oboch ocenených profesionálnych vojakov plukovník Pástor.

Vyznamenanie poľského prezidenta „Hviezda Afganistanu“ môžu získať vojenskí a civilní účastníci misie v Afganistane. Cudzinci môžu dostať toto ocenenie za spoluprácu s poľskými silami počas pôsobenia v tejto krajine. Príslušníci Ozbrojených síl SR pôsobia v Afganistane v rámci operácie Resolute Support. Zameriavajú sa predovšetkým na výcvik, poradenstvo a asistenciu afganským bezpečnostným zložkám.

Autor: MO SR - KOd, Foto: MO SR - Michal Psota - Dátum: 30.01.2017
Hodnotenie:
Čítanosť: 10741


Skočiť na hlavné menu


Skočiť na hlavné menu