Minister P. Gajdoš sa spolu s partnermi z V4 zúčastnil na Dňoch NATO v Ostrave

Minister obrany SR Peter Gajdoš sa dnes na Letisku L. Janáčka v Mošnove pri Ostrave zúčastnil spolu s rezortnými partnermi z Vyšehradskej skupiny na oficiálnom otvorení Dní NATO. Pri tejto príležitosti ocenil vysokú úroveň tohto podujatia, ako aj kvalitu vzťahov v rámci V4. 

 

„Spoločný priestor krajín V4 nám všetkým poskytuje vysoký stupeň bezpečnosti a prosperity, a to z veľkej miery aj vďaka profesionálnym vojakom, ich spôsobilostiam a technike, ktoré sa tu dnes predstavia,“ uviedol minister obrany SR Peter Gajdoš s tým, že na podujatí už tradične nechýbajú ani Vzdušné sily Ozbrojených síl SR s technikou - stíhacím lietadlom MiG-29, viacúčelovým vojenským vrtuľníkom UH-60M Black Hawk a dopravným lietadlo Spartan C-27J. 

 

Súčasťou Dní NATO sú aj Dni vzdušných síl Armády Českej republiky. Špeciálnym partnerom aktuálneho ročníka je Rumunsko, pričom podujatie ponúka návštevníkom ukážky viac ako 270 kusov leteckej, ako aj pozemnej techniky z celkovo 17 krajín sveta. Ročne navštívi Dni NATO v priemere približne 200.000 ľudí, čim sa toto podujatie radí medzi jedno z najnavštevovanejších v Českej republike. 


Autor: MO SR - KOd, Foto: MO SR - Ivan Kelement - Dátum: 21.09.2019
Hodnotenie:
Čítanosť: 2696


Skočiť na hlavné menu


Skočiť na hlavné menu