Minister Gajdoš informoval členov branno-bezpečnostného výboru o obstaraní bojových vozidiel

Obrázok k článku
Minister obrany SR Peter Gajdoš dnes informoval poslancov Výboru Národnej rady Slovenskej republiky pre obranu a bezpečnosť o najväčšom modernizačnom projekte Ozbrojených síl SR - obstaraní vozidiel 8x8 a 4x4. Urobil tak na najbližšom zasadnutí výboru po rokovaní vlády, na ktorom dostal mandát na postup pre obstaranie týchto bojových vozidiel.
 
Náklady na obstaranie vozidiel 8x8  by nemali presiahnuť sumu 417 miliónov eur, pričom predpokladaná cena za jedno vozidlo je do 4 miliónov eur s DPH. Obstaranie by sa malo realizovať v rokoch 2018 - 2024. V prípade vozidiel 4x4 je stanovená maximálna suma na 782,7 milióna eur, pričom náklady na 1 vozidlo by mali byť od 1,2 mil. do 3,5 mil. eur s DPH v závislosti od modifikácie vozidla. Vývoj by mal byť ukončený v roku 2018 a s jeho zavedením sa počíta v rokoch 2019 až 2029. V oboch prípadoch sa počíta so zdrojmi z rozpočtu rezortu obrany, ale predovšetkým s maximálnym zapojením slovenského obranného priemyslu do celého procesu.
 
Ministerstvo obrany trvá na tom, že proces obstarania je transparentný. Aj preto bolo minulý týždeň zverejnené komuniké z materiálu. Materiál bol zároveň posúdený Útvarom hodnoty za peniaze Ministerstva financií SR.

Autor: MO SR - KOd, Foto: MO SR - ilustračné - Dátum: 21.11.2017
Hodnotenie:
Čítanosť: 15742


Skočiť na hlavné menu


Skočiť na hlavné menu