Zamestnanci rezortu obrany a profesionálni vojaci si pripomenuli 75. výročie Slovenského národného povstania a Deň Ústavy SR

Zamestnanci rezortu obrany a profesionálni vojaci si dnes v priestoroch Ministerstva obrany SR pripomenuli 75. výročie Slovenského národného povstania a tiež Deň Ústavy Slovenskej republiky.
 
Počas slávnostného nástupu minister obrany SR Peter Gajdoš pripomenul hrdinstvo protifašistických bojovníkov. „Je naozaj dôležité opakovať, že ich odhodlanie, odvaha a láska k vlasti dláždili cestu novému smerovaniu nášho národa. A žiaľ, realita je taká, že dnes sú vojnoví veteráni sklamaní z toho, že naša spoločnosť opätovne pripustila rozvoj extrémizmu v rôznych podobách,“ zdôraznil. Pri tejto príležitosti zároveň opäť poďakoval profesionálnym vojakom a vojačkám za ich úsilie pri realizácii slávnostnej vojenskej prehliadky, ktorá bola súčasťou celoštátnych osláv SNP v Banskej Bystrici.  
 
Minister obrany SR Peter Gajdoš v súvislosti s 27. výročím prijatia Ústavy SR pripomenul, že pre vznikajúcu Slovenskú republiku to znamenalo nielen základ štátnosti, ale aj garanciu práv a slobôd, demokracie a právneho štátu. „A našou spoločnou úlohou je tieto ustanovenia dodržiavať, ctiť a chrániť,“ zdôraznil.

Autor: MO SR - KOd, Foto: MO SR - Ivan Kelement - Dátum: 02.09.2019
Hodnotenie:
Čítanosť: 3318


Skočiť na hlavné menu


Skočiť na hlavné menu