Minister Gajdoš si v Košariskách pripomenul 138. výročie narodenia gen. M. R. Štefánika

Minister obrany SR Peter Gajdoš si dnes pri rodnom dome gen. M. R. Štefánika v obci Košariská pripomenul 138. výročie jeho narodenia. Spolu s ním vzdal hold jednému z najvýznamnejších mužov našich novodobých dejín aj zástupca náčelníka Generálneho štábu Ozbrojených síl SR genmjr. Miroslav Kocian.

„Generál Štefánik obetoval boju za slobodu svojho národa prakticky celý život. Preto by sme si mali jeho odkaz pripomínať ešte intenzívnejšie práve v časoch, keď sa mylne zdá, že sloboda je samozrejmosťou,“ povedal minister obrany Peter Gajdoš a zároveň pri tejto príležitosti zdôraznil, že obrana štátu by mala byť v prvom rade vecou cti pre každého jedného občana. „Veď napokon, sám generál Štefánik hovoril: Kto si myslí, že mu slobodu druhí vybojujú, ten jej nie je hoden“,“ pripomenul šéf rezortu obrany. Ako doplnil, zvyšovanie záujmu mladej generácie o obranu vlasti patrí medzi priority rezortu obrany.

Milan Rastislav Štefánik  sa narodil 21. júla 1880 v obci Košariská. Zahynul tragicky počas návratu do vlasti 4. mája 1919 pri havárii lietadla.


Autor: MOSR - KOd, Foto: MOSR - Ivan Kelement - Dátum: 21.07.2018
Hodnotenie:
Čítanosť: 8589


Skočiť na hlavné menu


Skočiť na hlavné menu