P. Gajdoš: Výsledkom našich rokovaní s výrobcom lietadla Spartan je zľava takmer 900.000 eur

Cena za prvé z dvoch lietadiel C-27 J Spartan bude nižšia o takmer 900.000 eur. Ide o výsledok rokovania Ministerstva obrany SR s výrobcom za omeškanie jeho dodávky. Táto suma sa môže v konečnom dôsledku ešte navýšiť, pretože rezort naďalej rokuje aj o sankcii v súvislosti so zmluvou, ktorá sa týkala logistickej podpory.
 
„Som hrdý na to, že naše ministerstvo pod vedením Slovenskej národnej strany ušetrilo daňovým poplatníkom sumu 879.000 eur, ktorú nám už talianska strana aj uhradila. Ide o výsledok náročných rokovaní. No som rád, že sa nám podarilo naplniť náš sľub, čiže vyrokovať za omeškanie výraznú zľavu z ceny,“ povedal dnes na tlačovej konferencii minister obrany SR Peter Gajdoš.
 
Ako ďalej vysvetlil, časť z uhradených peňazí, viac ako 400.000 eur už rezort rozpočtovým opatrením vrátil do štátnej pokladnice. Zvyšnú sumu si rezort v zmysle platných rozpočtových pravidiel presunul do roku 2018 a peniaze využije efektívne v zmysle modernizačných zámerov, ktoré si stanovil v Dlhodobom pláne rozvoja obrany s dôrazom na výstavbu a rozvoj Ozbrojených síl SR s výhľadom do roku 2030.
 
Druhé z lietadiel Spartan by malo byť na Slovensko dovezené v prvej polovici tohto roka. Zatiaľ nie je avizované jeho meškanie.

Autor: MO SR - KOd, Foto: MO SR - Ivan Kelement - Dátum: 02.01.2018
Hodnotenie:
Čítanosť: 6756


Skočiť na hlavné menu


Skočiť na hlavné menu