Členovia VŠC Dukla Banská Bystrica bodovali v ankete Športovec roka

V najprestížnejšej slovenskej športovej ankete „Športovec roka 2017“ aj v tomto roku bodovali členovia Vojenského športového centra Dukla Banská Bystrica. Lyžiarka Petra Vlhová sa umiestnila na 2. mieste a Veronika Velez-Zuzulová na 3. mieste. V prvej desiatke sa umiestnili ešte vodný slalomár Alexander Slafkovský (7. miesto) a reprezentant v rýchlostnej kanoistike Peter Gelle (9. miesto). Ocenenie v kategórii športová legenda si prevzal bývalý dlhoročný reprezentant Dukly a olympijský víťaz Jozef Pribilinec.

Športovci z VŠC Dukla bodovali aj v oceneniach kolektívov. 1. miesto získalo miešané družstvo v zjazdovom lyžovaní v zložení Veronika Velez - Zuzulová, Petra Vlhová, Matej Falát a Andreas Žampa. Hliadka mužov 3xC1 vo vodnom slalome v zložení Michal Martikán, Alexander Slafkovský /obaja VŠC Dukla/ a Matej Beňuš sa umiestnila na 3. mieste.
 
„Všetkým oceneným športovcom úprimne blahoželám. Verím, že svoje kvality potvrdia aj na blížiacej sa zimnej olympiáde a budú hrdo reprezentovať naše Slovensko.  Určite môžu aj naďalej počítať s našou podporou,“
povedal minister obrany SR Peter Gajdoš.
 
Minulý rok sa stal víťazom ankety Športovec roka  člen Vojenského športového centra Dukla nadporučík Matej Tóth, zlatý olympijský víťaz v chôdzi na 50 kilometrov. Pred ním bola z Dukly najúspešnejším športovcom Slovenska Anastasia Kuzminová (biatlon: 2014 a 2010), pred ňou Michal Martikán (vodný slalom: 2008, 2007, 1997, 1996). Zvíťazili aj Elena Kaliská (vodný slalom: 2004) a Jozef Gönci (športová streľba: 1999). Od roku 1993 sa v prvej desiatke spomedzi všetkých športovcov najčastejšie umiestnil reprezentant Dukly Michal Martikán, a to až 17-krát.
 
 

Autor: MO SR - KOd/Pavol Vitko, Foto: MO SR - KOd - Dátum: 22.12.2017
Hodnotenie:
Čítanosť: 2098


Skočiť na hlavné menu


Skočiť na hlavné menu