V Lotyšsku už pôsobia styční dôstojníci zo Slovenska, pripravujú podmienky pre ďalšie pôsobenie našich vojakov v tejto krajine

Obrázok k článku
Dvaja príslušníci Ozbrojených síl Slovenskej republiky už pôsobia v Lotyšsku, kde pripravujú podmienky pre nasadenie slovenského príspevku v rámci tzv. posilnenej predsunutej prítomnosti (eFP) NATO vo veľkosti mechanizovanej roty s nevyhnutným zabezpečením. Slovenská republika plánuje do Lotyšska vyslať celkovo do 152 profesionálnych vojakov, a to v dvoch rotáciách v najbližších dvoch rokoch.

„Naším príspevkom do eFP v Lotyšsku jasne deklarujeme, že na pôde medzinárodného spoločenstva sme stabilným partnerom,“ zdôraznil minister obrany Peter Gajdoš.

Slovenskí styční dôstojníci pôsobia v Lotyšsku od 15. novembra pod velením Kanady. Ich úlohou je prispieť do procesu vyslania svojimi poznatkami z miesta nasadenia, pričom jeden z dôstojníkov pôsobí v operačnom oddelení, druhý v oddelení logistiky veliteľstva práporu. Konkrétna podoba nášho príspevku je v súčasnosti v štádiu prípravy a plánovania.

Autor: MO SR - KOd, Foto: MO SR - ilustračné - Dátum: 26.11.2017
Hodnotenie:
Čítanosť: 3160


Skočiť na hlavné menu


Skočiť na hlavné menu