Minister Gajdoš vyzdvihol hodnotu demokracie počas pietnej spomienky pri príležitosti Dňa boja za slobodu a demokraciu

Minister obrany Peter Gajdoš si dnes spolu s predsedom Národnej rady SR Andrejom Dankom pri príležitosti Dňa boja za slobodu a demokraciu uctil na cintoríne vo Vrakuni pri Pamätníku popraveným a umučeným politickým väzňom komunizmu všetkých, ktorí v boji za demokratický režim a slobodu položili svoje životy.

„Nie je to tak dávno, keď sloboda a demokracia boli potláčané a ľudia boli za svoje kritické názory prenasledovaní a trestaní. Naše poďakovanie v tento deň by malo patriť všetkým, ktorí sa nebáli vzoprieť sa režimu a odhodlane bojovali za demokraciu,“ povedal šéf rezortu obrany.

Ako ďalej uviedol, demokracia je hodnotou, ktorú si treba vážiť a chrániť. „V poslednej dobe sme svedkami toho, že čoraz viac ľudí inklinuje k extrémistickým a radikálnym skupinám, a to je veľmi nebezpečné. Demokraciu a slobodu nemôžeme nikdy považovať za samozrejmosť,“ zdôraznil minister.

Popoludní si minister obrany pripomenul Deň boja za slobodu a demokraciu aj v rámci pietneho aktu pri pamätníku na Devíne.

Autor: MO SR - KOd, Foto: MO SR - Ivan Kelement - Dátum: 17.11.2017
Hodnotenie:
Čítanosť: 3781


Skočiť na hlavné menu


Skočiť na hlavné menu